پیک موتوری

بررسی در امد پیک موتوری ووظایف نمایندگان واحد پیک موتوری امداد یار ایران

با افزایش جمعیت واهمیت یافتن سرعت انتقال اطلاعات و محصولات باعث شده‌ امداد یار ایران بیز  از مکانیسم‌هایی که به انتقال سریع محصولات واطلاعات  کمک می‌کنند و بسیار حائز اهمیت است راه اندازی واستفاده نماید.
پیک موتوری
اگر بخواهیم در رابطه با انتقال سریع کالا، محصولات و سایر اقلامی که به آسان شدن کار ما می‌انجامد، سوال کنیم

به نظر شما بهترین و سریع‌ترین روش چیست؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید؟

به این که وقتی نیاز دارید محموله یا بسته‌ای را در سریع‌ترین زمان ممکن و با ایمنی کامل به دست کسی برسانید، باید چه کنید؟

 احتمالا همانطور که خیلی از شماها حدس زده‌اید، پیک موتوری یکی از راه‌های خوب و سریع است. پیک موتوری وظیفه تحویل سریع و ایمن اقلام به مقصد را بر عهده دارد.
 شغل پیک موتوری یکی از شغل‌های جالبی است که در عین آنکه بسیار آسان به نظر می‌رسد؛ مستلزم مهارت‌ها و شرایط خاصی است.
پیک موتوری

شغل پیک موتوری برای چه کسانی مناسب است؟

کسی که در شغل پیک موتوری مشغول می‌شود باید دارای چند ویژگی شخصیتی مهم از جمله موارد زیر باشد:

 نظم

منظم بودن  وقت شناس بودن در ارتباط است.
یک پیک موتوری باید خود را متعهد به کار بداند و وقتی بسته یا مرسوله‌ای را تحویل می‌گیرد باید در زمان مناسب آن را به گیرنده تحویل دهد.
زیرا ممکن است یک بسته شامل مواد فاسد شدنی مثل یک داروی یا خوراکی خاص باشد. گاهی نیز بسته ممکن است شامل چکی باشد که باید در سریع‌ترین زمان ممکن پاس شود.

 

شجاعت

شجاعت برای رانندگی با موتور آن هم در خیابان‌های پر ازدحام ضروری است. اگر جرئت راندن موتور سیکلت در شهرها و خیابان‌های پرازدحام را ندارید، به سمت این شغل نروید.

 

امانت داری و صداقت

از دیگر ویژگی‌های شخصیتی که یک پیک موتوری باید داشته باشد می‌توان به صداقت در کار اشاره کرد.
صداقت با امانت‌دار بودن در ارتباط است. یک پیک موتوری باید نسبت به آنچه که قرار است تحویل دهد،
امانت‌دار خوبی باشد. گاها برخی از مشتریان از پیک موتوری به دلیل دست بردن به پیتزای خود شکایت کرده‌اند. این موضوع گذشته از آنکه بی‌احترامی پیک موتوری به شخصیت خود است.
نقض امانت نیز محسوب می‌شود. پس اگر به فکر شغل پیک موتوری هستید، موضوع امانت‌داری را جدی بگیرید.

 

صبوری

در نهایت اینکه یک پیک موتور باید در برابر مشکلات و مسائلی چون ترافیک زیاد، سرما و گرمای شدید هوا و یا هر موضوعی که ممکن است در حین حرکت به مقصد پیش آید صبور باشد.
صبور بودن در برابر مشتریان و برخورد با آنها در مواقعی که ممکن است به هر دلیل برخوردهایی بین طرفین به وجود آید اهمیت خود را نشان می‌دهد.

 

انواع پیک موتوری

انواع مختلفی از پیک موتوری وجود دارد. برخی از شکل‌های مختلف پیک موتوری به شرح زیر است:

پیک موتور تلفنی

این نوع پیک، معمولا با تماس افراد و درخواست پیک موتوری، شروع می‌شود. مانند پیک موتوری که برای آژانس‌ها و یا شرکت‌های حمل و نقل کار می‌کنند.

 

پیک موتوری آنلاین

معمولا پیک موتوری آنلاین عضو یک شبکه یا سازمان خاص است که به صورت آنلاین فعالیت می‌کند و درخواست مشتریان نیز به شکل آنلاین صورت می‌گیرد.

 

پیک بدون موتور

استخدام پیک موتوری بدون موتور نیز معمولا برای افرادی مناسب است که دارای مهارت‌های موتورسواری می‌باشند، اما فاقد موتور برای کار کردن می‌باشند. این افراد معمولا برای شرکت‌ها یا افرادی کار می‌کنند که دارای موتور هستند و آن را در اختیار افراد قرار می‌دهند.
بر این اساس با توجه به تنوع و نحوه کار پیک موتوری، در آگهی های استخدام پیک موتوری، تنوع بالایی مانند استخدام پیک موتوری آنلاین، استخدام پیک موتوری بدون موتور، استخدام پیک موتوری پاره وقت،.

تحصیلات و الزامات شغل پیک موتوری

شغل پیک نیازی به شرایط تحصیلی خاصی ندارد. با این حال حداقل سواد برای تابلو خوانی، گرفتن امضا در هنگام تحویل اقلام و… لازم است.
از طرفی از آنجا که امروزه نقش اینترنت و اپ‌ها در تمام زمینه‌ها پررنگ شده‌ است، آشنا بودن با اینترنت و دنیای فناوری ارتباطات می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. در کنار موضوع سواد و مدرک تحصیلی، داشتن برخی از شرایط از جمله حداقل سن برای گرفتن گواهینامه و نیز اهداف بیمه لازم است.

 

سرویس های ارائه شده

  • پیک موتور تلفنی
  • پیک بدون موتور
  • پیک موتوری آنلاین

قیمت منصفانه برای همه انجام خدمات رسانی

هزینه خدمات پیک موتوری

ريال از 15/000 تومان الی 250/000 تومان

  • پیک موتوری
  • پیک بدون موتور
  • پیک موتوری آنلاین